ساير

 


 

 

 

SAKHA RAVESH CO.

 ا مروز

 سه شنبه  26  شهريور  1398  2019  Sep.  17   Tuesday ToDay
صفحه اصلی  مقالات نکته هادايره المعارف خودآموزها | تازه ها خود آزمون ها

جزئيات خبر :

  کتابخانه توابع برنامه New Page 1 مشاهده جزئيات اخبار
 بهسازی امنيت ويندوز       [  تاريخ :   4  آذر   1382   ]

شرکت مايکروسافت ، برنامه ريزی لازم در خصوص انجام تغييرات گسترده ای را درجهت بهسازی امنيت در ويندوز آغاز نموده است . در Service Pack هائی که طی چندين ماه آينده عرضه خواهد شد ، چندين ويژگی جديد به نسخه های XP و 2003  اضافه خواهد شد . مايکروسافت علاوه بر تمرکز جدی در ارتباط با نسخه های Server ، تصميم به ايمن سازی بيشتر نسخه های سرويس گيرنده خود از طريق غير فعال نمودن برخی از سرويس ها بصورت پيش فرض دارد .
مهمترين تغيير در محصولات Server ، ارائه يک سرويس لازم بمنظور پيشگيری و ممانعت از اتصال يک ماشين غير ايمن به شبکه می باشد . تغييرات امنيتی جديد ، صرفا" محدود به ويندوز نبوده و مايکروسافت قصد افزودن ويژگی های جديد امنيتی در ارتباط با ساير محصولات خود نظير SQL server را دارد.
SP1 مربوط به ويندوز 2003 که در اوايل سال جديد ميلادی عرضه خواهد شد ، امکانی را فراهم می نمايد که بر اساس آن هر کامپيوتر که قصد اتصال به شبکه را داشته باشد ، از لحاظ وضعيت امنيتی بررسی و در صورتيکه واجد شرايط لازم تشخيص داده شود ، امکان اتصال آن به شبکه فراهم می گردد .
تغييرات عمده امنيتی در رابطه با ويندوز XP نيز دنبال خواهد شد . SP2 که بزودی ارائه خواهد شد ، شامل تغييرات گسترده ای در ارتباط با فايروال اتصال به اينترنت ( ICF ) خواهد بود. ICF بخشی از XP محسوب شده که پس از ارائه و نصب SP2 بصورت پيش فرض فعال می گردد . مايکروسافت تصميم دارد که ICF را به يک فايروال عمومی در مقابل يک فايروال شخصی تبديل نمايد .
مديران شبکه ، قادر به مديريت تمامی ICF های موجود در سازمان خود  بصورت متمرکز خواهند بود. امکان فعاليت و هماهنگی با ساير فايروال ها نيز برای ICF فراهم شده است. ادامه ...

   
   
   

 

 

 

 

   
   
   
   
 
 جستجو

مقالات                 
دايره المعارف       
دوره های آموزشی


 

 

صفحه اصلی اخبار سايت مشاهده اوليه اخبار New Page 1

 

 تهيه شده در شرکت سخا روش -  1382