ايران کد چيست ؟ New Page 1
大家都知道酒酿蛋是非常传统的美胸食品产后丰胸产品,醪糟也叫酒酿,是由糯米或者大米经过酵母发酵而制成的一种风味食品,其产热量高,富含碳水化合物丰胸产品燕窝酒酿蛋、蛋白质、b族维生素、矿物质等,这些都是人体不可缺少的营养成分酒酿蛋丰胸方法。其中酒酿中含的醣化酵素,能促进乳房的二次发育,具有美胸的作用燕窝酒酿蛋丰胸


   تصوير
مصوبه هيات وزيران

 

   تصوير
 آیین نامه اجرايی


 

 

  مدارک مورد نیاز
  دريافت فرم ها


 

 

 

صفحه اصلی  مقالات

 

نمایش ساعت با استفاده از بارکد


ايران کد چيست ؟ 
به استناد اصل يکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده
قانون تجارت الکترونيکی مصوب 1382 ، وزارت بازرگانی موظف شده است نسبت به ایجاد نظام ملی طبقه بندی کالا و خدمات شناسه کالا و خدمات ( شامل تامین و توسعه بستر اطلاعاتی زنجیره تامين ملی کالا ، استانداردها ، روش ها ، ابزار و دستورالعمل های طبقه بندی و کدگذاری کالا جهت دستیابی به زبان مشترک ملی کالا و اطلاعات پايگاه مرکزی داده ها و نیز تامین ساز و کار لازم برای طبقه بندی و کد گذاری خدمات برای رسیدن به درگاه - پرتال - اطلاع رسانی ملی کالا و خدمات ) اقدام نماید .
طرح پيشنهادی کد ملی که توسط مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران به هيات وزيران ارائه گرديده بود در نامه شماره 116225 / ت / 35818 ه مورخ 12 / 9 / 1385 به تصويب رسيده و اجرای آن به مرکز ملی شماره گذاری کالا  و خدمات ایران ابلاغ شده است .

تعريف کد ملی
سيستم ملی طبقه بندی و کدگذاری کالا سيستمی است که اطلاعات پايه زنجيره تامین در حوزه کالا را تحت کنترل در آورده و به عناصر سيستم تزريق می نماید .
این سيستم با استفاده از ابزار خبره طبقه بندی و کدگذاری کالا ، زبان مشترک و مفاهيم مشترکی را در سطح ملی ايجاد نموده و کليه اطلاعات اعتباری قلم کالا را از قبيل مراجع عرضه کننده ، مشخصات فنی و استانداردهای ملی و بين المللی و ... در خود ثبت و ذخيره می نماید .

هدف از راه اندازی کد ملی
این طرح با هدف کمک به شکل گيری بازار شفاف ، روان و کارآمد ، ايجاد  امکان عرضه مستقيم کالا ، تحقق تامين حداکثر نيازها از منابع داخلی ، ايجاد شفافيت اقتصادی ، سلامت اقتصادی و حل معضل قاچاق کالا در کشور اجرا می شود .

مزایای داشتن کد ملی

 • ایجاد زبان مشترک در شناسايی کالا و تسهيل ارتباط در سطح بنگاه های اقتصادی و بازار

 • زمينه سازی جهت ایجاد حافظه اجتماعی و بستر اطلاعاتی به منظور انسجام عناصر مديریت زنجيره تامین کالا و خدمات

 • زمينه ساز حضور در عرصه تجارت الکترونيک

 • ايجاد قابلیت ارتباط با سيستم های کدينگ بين المللی

 • معرفی و شناسائی منابع ساخت و توزيع کالا

 • زمينه ساز توزيع گسترده برای توليد کنندگان و توزيع کنندگان

 • زمينه ساز معرفی و تبليغ گسترده منطقه ای و جهانی کالاها

 • کاهش هزينه های توزیع ، فروش و عمليات

 • افزایش بهره وری سازمان ها

وظيفه مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران

 • سياست گذاری ، پشتيبانی ،  علمی و عملی  از اجرای مصوبه کد ملی در زمان تعيين شده

 • نظارت بر چگونگی اجرای قرارداد تولید کد ملی

وظايف شرکت سخا روش
تشريح سيستم و زمينه سازی لازم جهت حضور و عضويت توليد کنندگان و توزيع کنندگان در پرتال مربوطه از طریق طراحی و اجرای سيستم کد ملی برای سازمان های فوق الذکر با نظارت عالیه مرکز ملی و شماره گذاری کالا و خدمات ایران .
شرکت سخا روش به عنوان نماینده استان تهران ( بر اساس مجوز شماره 3454 / 2 / 1386   )  مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران وابسته به وزارت بازرگانی وظيفه دارد تا امکانات کارشناسی خود را در راستای پياده سازی مصوبه توليد کلی ملی برای کلیه سازمان های تولید کننده و توزیع کننده کالا و خدمات بکار گیرد .
جهت کسب اطلاعات بيشتر در این زمینه ، می توانید با تلفن های 77533519 و 77521925 تماس حاصل فرمائید .

 ساير