پيشنهاداتی به منظور استفاده ايمن از اينترنت New Page 1ساير
 

 

 

SAKHA RAVESH CO.

 ا مروز

 چهارشنبه  27  شهريور  1398  2019  Sep.  18   Wendesday ToDay
صفحه اصلی  مقالات نکته هادايره المعارف خودآموزها | تازه ها خود آزمون ها  

  نسخه قابل چاپ

 عنوان

 نويسنده

  مشاهده

 به فرزندان خود استفاده ايمن از اينترنت را آموزش دهيم

 مديريت آموزش

8941

با توجه به جایگاه داده در عصر حاضر و  لزوم نگاه جامع به این مقوله مهم ، بر آن شدیم تا محوریت فعالیت های خود را بر  روی این موضوع متمرکز نمائیم . از این رو گروه فابک با شعار فناوری اطلاعات برای کسب وکار شکل گرفت و  خدمات خود  را از طریق  سایت www.fabak.ir  به مخاطبان محترم عرضه می نماید

 

به فرزندان خود استفاده ايمن از اينترنت را آموزش دهيم 

به فرزندان خود استفاده ايمن از اينترنت را آموزش دهيم 

يکی از ويژگی های  قابل توجه اينترنت ، قدرت جذب مخاطبان در رده های سنی متفاوت است . تعداد بسيار زيادی از کاربران اينترنت را کودکان و نوجوانانی تشکيل می دهند که با علاقه بسيار زياد ساعت های متمادی از وقت خود را صرف استفاده از اينترنت می نمايند .اينترنت می تواند مکانی بزرگ برای کودکان و نوجوانان به منظور انجام فعاليت های سودمندی نظير آموزش ، سرگرمی ، ارتباط با دوستان هم کلاسی و ساير موارد ديگر باشد . اينترنت نيز همانند دنيای واقعی، می تواند به محلی خطرناک برای کودکان و نوجوانان تبديل شود. آيا فرزندان ما با نحوه استفاده ايمن از اينترنت آشنا شده اند ؟ مسئوليت اين کار بر عهده کيست ؟ بدون شک ، والدين دارای نقشی اساسی در اين رابطه می باشند . آنان می بايست قبل از اين که به فرزندان خود اجازه استفاده از اينترنت را بدون نظارت خاصی بدهند ، مجموعه قوانين و توصيه های لازم به منظور استفاده ايمن از اينترنت را به آنان آموزش دهند.

و اما چند پيشنهاد :

 • فرزندان خود را تشويق نمائيد که تجارب استفاده از اينترنت را با شما به اشتراک گذارند .

 • به فرزندان خود نحوه استفاده از اينترنت به منظور شکوفائی و بالفعل شدن استعدادهای درونی آنان را آموزش دهيد . در صورتی که فرزندان شما با مشاهده برخی اطلاعات بر روی اينترنت هيجان زده می شوند، می بايست اين موضوع سريعا" به شما اطلاع داده شود .

 • در صورتی که فرزند شما از اطاق های چت ، برنامه های IM ، بازی های کامپيوتری online و يا ساير فعاليت هائی استفاده می نمايد که مستلزم استفاده از يک نام برای ورود و شناسائی است ( Login name)، به آنان در انتخاب يک نام مناسب کمک نمائيد . نام انتخاب شده نمی بايست بيانگر برخی اطلاعات شخصی باشد .

 • به فرزندان خود تاکيد نمائيد که هرگز  آدرس ، شماره تلفن و ساير اطلاعات شخصی نظير نام و آدرس مدرسه خود را بر روی اينترنت اعلام ننمايند .

 • اينترنت تصويری از دنيای واقعی است . بنابراين به فرزندان خود  تفاوت بين درستی و نادرستی بر روی اينترنت را که همانند دنيای واقعی است ، آموزش دهيد .

 • نحوه احترام به ساير افراد online در اينترنت را به فرزندان خود آموزش دهيد . خصلت های پسنديده انسانی با نشستن پشت کامپيوتر تغيير نمی يابند  .

 • نحوه رعايت حقوق ديگران در اينترنت را به فرزندان خود آموزش دهيد . تکثير غير مجاز محصولات فکری و نرم افزاری ديگران نظير فايل های موزيک ، بازی های کامپيوتری و ساير نرم افزارها ، همواره خلاف اصول اخلاقی است .
   

 • به فرزندان خود تاکيد نمائيد دوستانی را که از طريق اينترنت پيدا می نمايند، هرگز به تنهائی ملاقات نکنند. پيشنهاد می گردد ، همواره اولين ديدار با نظارت والدين انجام شود . دوستان online ممکن است افرادی که ادعا می نمايند، نباشند .

 • به فرزندان خود تاکيد نمائيد که هر چيزی را که در اينترنت مطالعه و يا مشاهده می نمايند ، ممکن است درست نباشند . آنان را تشويق نمائيد که در صورت عدم اطمينان از صحت يک موضوع ، آن را به شما اطلاع داده تا کمک لازم به آنان ارائه گردد . 

 • فعاليت های online فرزندان خود را با استفاده از نرم افزارها و امکانات موجود ، کنترل نمائيد . با اعمال نظارت خيرخواهانه والدين ، می توان محتويات زيان بخش را فيلتر نمود  و از سايت هائی که آنان ملاقات نموده اند ، آگاه گرديد .

برگرفته از سايت مايکروسافتجستجو

مقالات                 
دايره المعارف       
دوره های آموزشی


 

 

مشاهده گروه ها              

 

 تهيه شده در شرکت سخا روش -  1382