بررسی اوليه ويژوال استوديو 2005 ( بخش اول )
اين مطلب از طريق سايت شرکت سخاروش در اختيار شما گذاشته شده است .

بررسی اوليه ويژوال استوديو 2005

بررسی اوليه ويژوال استوديو 2005  ( بخش اول )
شركت مايكروسافت در هفتم نوامبر 2005 ، نسخه نهائی دات نت 2 ( شامل ASP.NET 2.0 ) ، ويژوال استوديو 2005 و SQL Server 2005  را معرفی نمود . تمامی محصولات فوق بگونه ای طراحی شده اند تا بتوانند در كنار نسخه های قبلی فعاليت و امكانات خود را در اختيار  پياده كنندگان نرم افزار  قرار دهند . مثلا" می توان بر روی يك ماشين نسخه های ASP.NET 1.x و يا ASP.NET 2.0 را نصب و از امكانات هر يك از آنان متناسب با شرايط موجود استفاده نمود . 
قبل از هر چيز با فريمورك دات نت ( نسخه 2 ) بيشتر آشنا شويم .

فريمورك دات نت ( نسخه 2 )
فريمورك دات نت ( نسخه 2 ) ، نسخه ای جديد از يك محيط برنامه نويسی شی گراء را ارائه می نمايد كه با استفاده از آن می توان طيف گسترده ای از انواع نرم افزارها را پياده سازی نمود :

كتابخانه كلاس های پايه ( BCL ) در فريمورك دات نت ( نسخه 2 ) ، دارای نقشی كليدی و محوری است كه ضمن حمايت از نسخه های قبلی ، با ارائه كلاس های جديد امكان انجام عمليات متداول برنامه نويسی را بيش از گذشته آسان می نمايد :

علاوه بر موارد فوق ،  كتابحانه كلاس های دات نت با بهبود و  ارتقاء تعدادی زيادی از namespace ها ، تغييرات محسوسی را در خصوص پياده سازی انواع نرم افزار باعث شده است :

SQL Server 2005
SQL Server 2005 ، با ارائه مجموعه ای از امكانات و پتانسيل های جديد ، توان عملياتی و بهره وری پياده كنندگان بانك های اطلاعاتی را بطرز كاملا" محسوسی افزايش می دهد . پياده كنندگان بانك های اطلاعاتی می توانند برنامه هائی قدرتمند با بهره گيری از تمامی ظرفيت  SQL Server  2005 پياده سازی نمايند . مثلا" می توان از كتابخانه كلاس های فريمورك دات نت و زبان های برنامه نويسی به منظور پياده سازی قابليت های جديد برروی سرويس دهنده استفاده نمود .
با بكارگيری CLR ، می توان stored procedure و triggers را با استفاده از زبان های مورد حمايت دات نت نظير VB و يا #C كد نمود . همچنين فريمورك دات نت ،‌ مجموعه ای از كلاس های سمت سرويس دهنده را كه دارای قابليت ها و پتانسيل های از قبل تعبيه شده گسترده ای می باشند ،‌ ارائه می نمايد . 
ائتلاف CLR و SQL Server 2005  ، مزايای زير را به دنبال دارد :

ايجاد برنامه در ويژوال استوديو 2003 و 2005
ايجاد يك برنامه در ويژوال استوديو  2003 مستلزم انجام سه مرحله زير است :

 در ويژوال استوديو 2005 ، ضرورتی ندارد كه تمامی فايل ها را درون يك اسمبلی ترجمه نمود .در چنين مواردی علاوه بر ترجمه اتوماتيك  فايل های aspx . ، فايل هائی ديگر با انشعاب cs . و يا Vb . نيز ترجمه خواهند شد . بدين ترتيب ايجاد و استقرار برنامه ها بر روی سرويس دهنده وب با سهولت بيشتری نسبت به گذشته انجام خواهد شد .

ايجاد تغييرات در ويژوال استوديو 2003 و 2005
در ويژوال استوديو 2003 ، در صورت نياز به اعمال تغييرات در يك برنامه می بايست تمامی پروژه را فعال و پس از اعمال تغييرات مورد نياز آن را مجددا" ترجمه و كد را بر روی سرويس دهنده قرار داد. در ويژوال استوديو 2005 ، می  توان صرفا" فايل هائی را كه لازم است بر روی آنان تغييراتی اعمال گردد را فعال و پس از اعمال تغييرات ، آنان را بر روی سرويس دهنده وب منتشر نمود ( بدون اين كه لازم باشد  آنان را مجددا" ترجمه نمائيم ).


استفاده از اين مطلب  با ذکر منبع و اهداف غيرانتفاعی بلامانع است .
http://www.srco.
ir