پاسخ به دو سوال متداول در زمان استفاده از ويژوال استوديودات نت New Page 1ساير
 

 

 

SAKHA RAVESH CO.

 ا مروز

 پنجشنبه  5  ارديبهشت  1398  2019  Apr.  25   Thursday ToDay
صفحه اصلی  مقالات نکته هادايره المعارف خودآموزها | تازه ها خود آزمون ها    
  نسخه قابل چاپ  

    5 4 3 2 1 

 عنوان

 نويسنده

  مشاهده

 تعداد آراء

 امتياز

 دوسوال متفاوت و يک پاسخ يکسان !

 مديريت وب

8832

7

4.1

با توجه به جایگاه داده در عصر حاضر و  لزوم نگاه جامع به این مقوله مهم ، بر آن شدیم تا محوریت فعالیت های خود را بر  روی این موضوع متمرکز نمائیم . از این رو گروه فابک با شعار فناوری اطلاعات برای کسب وکار شکل گرفت و  خدمات خود  را از طریق  سایت www.fabak.ir  به مخاطبان محترم عرضه می نماید

 

دوسوال و يک پاسخ

دوسوال متفاوت و يک پاسخ يکسان  !

در نامه های متعددی که اخيرا"  توسط استفاده کنندگان سايت ارسال شده است ، اغلب آنان  دو پرسش مشابه در ارتباط با استفاده از ويژوال استوديو دات نت و اجرای برنامه های ASP.NET را مطرح نموده اند . به منظور پاسخ به اين عزيزان و ساير دوستانی که ممکن است در آينده با چنين خطاهائی برخورد نمايند ، تصميم گرفته شد که به آنان در قالب يک مطلب پاسخ داده شده و نتايج جهت استفاده عموم بر روی سايت منتشر گردد .

سوال اول : در زمان اجرای برنامه های ASP.NET با خطای زير مواجه می شويم ، علت چيست و چگونه می توان آن را برطرف نمود؟

عدم امکان اجرای يک برنامه ASP.NET

"Visual Studio .NET has detected that the specified Web server is not running ASP.NET version 1.1. You will be unable to run ASP.NET Web applications"

 • علت : خطای متداول و در عين حال غيرعادی فوق در زمانی که قصد فعال نمودن يک برنامه ASP.NET با استفاده از ويژوال استوديو دات نت را داشنه باشيم ، ايجاد و عملا" باعث اختلال در اجرای يک برنامه ASP.NET می گردد .

 • رفع اشکال : برای رفع اشکال فوق ، کافی است   aspnet user account را مجددا" ريجستر نمود . بدين منظور می بايست  دستور زير را از طريق پنجره خط دستور تايپ نمود .

  رفع اشکال

   %windir%\Microsoft.NET\Framework\v1.1.4322\aspnet_regiis.exe -i


  دستور فوق بر اساس نسخه
  دات نت 1 . 1 تايپ شده است . برای ساير نسخه ها کافی است شماره version را تغيير داد . پس از اجرای دستور فوق، aspnet user account نصب و asp.net با IIS ريجستر می گردد.

سوال دوم : در زمان ديباگ يک برنامه ASP.NET در ويژوال استوديو دات نت با خطای زير مواجه می شويم، علت چيست و چگونه می توان آن را برطرف نمود؟

عدم امکان ديباگ  يک برنامه  ASP.NET

"Unable to Start Debugging on the Webserver. The Project is not configured to debug "

 • علت : خطای فوق زمانی محقق می گردد که vs.net به درستی نصب نشده باشد و يا aspnet account دارای مجوزهای مورد نياز نمی باشد .

 • رفع اشکال : همان روشی که در سوال اول مطرح گرديد!جستجو

مقالات                 
دايره المعارف       
دوره های آموزشی


 

 

مشاهده گروه ها              

 

 تهيه شده در شرکت سخا روش -  1382